Choď na obsah Choď na menu

Hornotoryský Tončov kotlík - 3. ročník

23. 6. 2018

23.6.2018 zorganizoval KST Mladosť Odeva Lipany v spolupráci s KN Modrá Torysa otvorené majstrovská vo varení kotlíkového guláša. Zdrojovou myšlienkou na uskutočnenie tejto akcii bola snaha pripomenúť si nášho bývalého člena a dlhoročného majstra vo varení guláša, ktorý už nie je medzi nami, Antona Bednára ako aj vzájomné porovnať si kuchárske umenie jednotlivých družstiev.

Na 3. ročník sa prihlásilo celkom 5 tímov z Lipian a okolia, ktorí si zmerali svoj kulinársky kumšt a pripravili skvelé guláše pre 200 návštevníkov, ktorí zavítali na Hradisko v Lipanoch, aby podporili svoje družstvá, alebo si len tak pochutnali na guláši a strávili príjemné sobotňajšie popoludnie, čo však komplikovalo premenlivé a daždivé počasie.

Po 4 hodinách varenia zhodnotila odborná porota v zložení V.Urdová, A.Čontofalská a J.Saxa snahu a kumšt jednotlivých súťažiacich a vybrala 3 najlepšie guláše.

Na 1. mieste sa umiestnil tím „Susedia“ pod vedením Zuzany Klembarovej, na 2. mieste sa umiestnila „Vareška“ pod vedením Jakuba Dvorščáka z Lipian a na 3. mieste skončili Palyho družina s kapitánom Paľom Krempaským zo Sabinova.  Cenu verejnosti získal tím „Gľacariki“ pod vedením p.Radačovského.

Naše poďakovanie patrí aj Vladovi Kocúrekovi z Hradiska Lipany za skvelé zázemie, ktoré nám poskytli počas celej akcie.

htk_2018.jpg

 

Náhľad fotografií zo zložky 2018-06 Tončov kotlík