Choď na obsah Choď na menu

Detský duatlon

1. 6. 2018

Na Hradisku v Lipanoch sa 1.júna pri príležitosti Dňa detí konal 3. ročník detského duatlonu, ktorý zorganizoval KST Mladosť Odeva Lipany v spolupráci s mestom Lipany.

Na preteku, ktorý pozostával z cezpoľného behu a jazdy na horskom bicykli sa zúčastnilo 35 detí zo ZŠ na Komenského 113 a miestneho gymnázia pod vedením učiteľov: A.Majtnerovej, T.Križalkovičovej a J.Sobotu.

V kategórii chlapci 3. ročník (200 m beh a 400 m bicykel) obsadil 1. miesto Tadeáš Plavčan. V kategórii A (200 m beh a 400 m bicykel) získala 1. miesto Klára Mišenková  a Miroslav Andraščík, v kategórii B (400 m beh a 800 m bicykel) obsadil 1. miesto Filip Ščecina. Víťazmi boli žiaci zo ZŠ na Komenského 113 Lipany. V kategórii C (800 m beh a 1000 m bicykel) zvíťazil Peter Andraško z Gymnázia Lipany.

Súťažiaci dostali občerstvenie a pekné ceny. Všetkým účastníkom aj organizátorom ďakujeme a tešíme sa opäť o rok. Naše poďakovanie patrí aj Vladovi Kocúrekovi za možnosť usporiadať túto akciu na Hradisku v Lipanoch.